Escort Paris
reklam
reklam
hava Çoğunlukla Bulutlu
DOLAR 18,8383 % % 0.1
EURO 20,3282 % % -1.12
GRAM ALTIN 1.128,47 % % -2,34
ÇEYREK A. 1.845,04 % % -2,34
BITCOIN 446.450 % -0.264
reklam
Google News

BİZLER BU ASİL MİLLETİN PARÇASIYIZ

Son Güncelleme :

14 Eylül 2020 - 10:36

/ 4 views kez okundu.
reklam
BİZLER BU ASİL MİLLETİN PARÇASIYIZ
reklam

Erol Mütercimler’in İmam Hatip mezunları için söylediği sözlere tepkiler büyüyor. Denizli’de 5 sivil toplum örgütünün oluşturduğu Eğitime Destek Platformu üyeleri, Mütercimler hakkında hem kişisel olarak, hem de platform olarak suç duyurusunda bulundu. Platform adına açıklama yapan platform sözcüsü M. Salih Erdoğan, “Erol Mütercimler’in açıklamaları, hem İmam Hatip Lisesi mezunlarına, hem de mütedeyyin kesime saldırıdır. Mütercimler, nefret suçu işlemiştir. Türkiye’mize çağ atlatan, kabuğunu ve zincirlerini kırmasında emeği, alın teri bulunan İmam Hatiplilere karşı hazımsızlığını dışa vurmuştur. Onlar İmam Hatiplilerin sadece imam olmasını istiyorlar. Kendilerince haddimizi bilmemizi istiyorlar. Hayır! Haddimizi bilmeyeceğiz. Cennet vatanımızı, daha da güzelleştirmek için çalışmaya, hizmet etmeye devam edeceğiz.” dedi.

Erol Mütercimler’in İmam Hatip Lisesi mezunlarına yönelik hakaret içeren açıklamalarına, tepkiler giderek artıyor.

Denizli İmam Hatip Liseleri Mezunları ve Mensupları Derneği (DENİMDER), Ensar Vakfı Denizli Şubesi, İlim Yayma Cemiyeti, Türkiye Gençlik Vakfı Denizli Şubesi ile Kadın ve Demokrasi Derneği’nin (KADEM) oluşturduğu Eğitime Destek Platformu, Denizli Adalet Sarayı’na giderek, Erol Mütercimler hakkında hem bireysel, hem de platform adına suç duyurusunda bulundu.

Platform adına açıklama yapan platform sözcüsü M. Salih Erdoğan, Erol Mütercimlerin açıklamalarının, ne ifade özgürlüğü, ne de başka bir kavram adı altında değerlendirilemeyeceğini, kabul edilemez olduğunu söyledi.

Erdoğan, “Erol Mütercimler isimli şahsın, İmam Hatip Lisesi gibi büyük bir camiaya, cahil meclislerinde bile rastlanmayacak şekilde genelleme yaparak saldırmasını, hakaret etmesini kabul edemeyiz. Bu, ne ifade özgürlüğü ne de başka bir kavram altında tanımlanabilecek bir şey değildir. Kötü niyet taşıdığı, hakaret ve saldırı olduğu apaçık ortada olan bu açıklamalar suçtur. Erol Mütercimler’in açıklamaları, hem İmam Hatip Lisesi mezunlarına, hem de mütedeyyin kesime saldırıdır. Mütercimler, nefretini kusarak suç işlemiştir. Yüce Türk adaletine olan inancımız gereği, buraya gelerek suç duyurusunda bulunduk” dedi.

 

“KENDİLERİNİ ‘SEÇKİN SINIF’ OLARAK GÖRÜYORLAR”

 

“Aslında biz İmam Hatipliler, Erol Mütercimler’in şahsında vücut bulan bu zihniyeti yıllardır tanıyoruz” diyen Salih Erdoğan, “Kendilerini ‘seçkin sınıf’, bu ülkenin gerçek sahipleri olarak gören, topluma tepeden bakan bu zevata yabancı değiliz. Tarihimizin her döneminde bazen 12 Eylül’de, bazen 28 Şubat’ta, bazen e-muhtıralarda gösterdiler kendilerini… Bunların derdi hep İmam Hatipliler ve mütedeyyin kesim oldu. Mütercimler denen zat, Türkiye’mize çağ atlatan, kabuğunu ve zincirlerini kırmasında emeği, alın teri bulunan İmam Hatiplilere karşı hazımsızlığını dışa vurmuştur. Onlar İmam Hatiplilerin sadece imam olmasını istiyorlar. Kendilerince haddimizi bilmemizi istiyorlar. Hayır! Haddimizi bilmeyeceğiz. Cennet vatanımızı, daha da güzelleştirmek için çalışmaya, hizmet etmeye devam edeceğiz. Kimse biz İmam Hatiplilere sınır çizemez. Kimse bizim vatan sevgimizi sorgulayamaz. Kimse bizi ötekileştiremez. Vatanseverlik kimsenin tekelinde değildir” dedi.

“İmam Hatipliler olarak bizler kendimizi hiçbir zaman milletimizin üstünde ya da gerisinde görmedik” diyen Erdoğan, “Bizler bu asil milletin bir parçasıyız. Bu milletin bağrından çıktık. Bizi kimse ötekileştiremez. Mezun olduğumuz İmam Hatip Liseleri, Türkiye Cumhuriyeti Devleti’nin okullarıdır. Tıpkı meslek liseleri, Anadolu liseleri, fen liseleri gibi… Aziz milletimizle aynı tarlalarda ter akıttık, aynı acılara gözyaşı döktük, aynı sevinçlere ortak olduk. Biz kendimizi hiçbir zaman ‘öteki’ olarak görmedik. Bizi öyle göstermek isteyenlere de fırsat vermedik, vermeyeceğiz. Yüce Türk yargısının da bu hadsizliğin cezasını vereceğine inancımız tamdır” diye konuştu.

reklam