reklam
reklam
hava 26° Çoğunlukla Bulutlu
DOLAR 21,2427 % % 1.35
EURO 22,8195 % % 1.5
GRAM ALTIN 1.325,78 % % 0,96
ÇEYREK A. 2.167,65 % % 0,96
BITCOIN 26.748,44 % -1.623
reklam
Google News

BİZ GÖNÜLLERİN BAŞKANIYIZ

Son Güncelleme :

16 Ocak 2023 - 19:17

/ 14 views kez okundu.
reklam
BİZ GÖNÜLLERİN  BAŞKANIYIZ
reklam

Anadolu’nun her bir tarafından gelen insanımız, Belediye Başkanları, Parti İl Başkanları ebedi yolculukta yalnız bırakmayan Taş Medreseli, Gazi Bozkurt’lar, Ülkücü hareketin neferleriyle Başkan Aziz Güngör Maraş’ı uğurladık. Gururlandık, “Bir olalım, iri olalım, diri olalım.”Gerçeği vurgulandı ve yaşandı. Sevenleri, taziyeleriyle bizi mutlu kıldılar.


“Ülkücü Aziz Güngör Maraş, ülküsü ile münasebeti, hakikî bir aşkta sevenle sevgilinin münasebetine benzer. Hep verir, hiç almaz. Sevgili nazlıdır, sitemi eksik etmez, incinmeğe de hiç gelemez. Diğer sahalarda umumiyetle dikkatsiz hareket eden Ülkücü, sevgili bahis konusu oldu mu baştan; başa hassasiyet kesilir. Şahsına fenalık yapanlara pek aldırmaz , ama, ülküsüne yan gözle bakanlara tahammülü yoktur. Sadakati için karşılık beklemez, mükâfat istemez, bir garip kişidir… Ülküsüne hizmet edenlere son derece hürmetkârdır. Gerçek âşıklar gibidir; kıskanmaz. Sevgilinin sevildikçe güzelleşeceğini bilir. Sevmenin gururu yegâne süsüdür.
Biz gönül kırgınlıklarına karşıyız. Biz seveni severiz, yaratandan ötürü. Bizi kötüler sevmez. Kötülerle de bizim işimiz olmaz. Ülkücünün en çok dinlediği, “nasihat”dır. “Yapma!” derler, “Hayatını heba etme!” derler, “Gününü gün et!” derler. O kadar çok şey söylerler ki, hiç bitmez. O hepsini dinler, ama hiçbirini tutmaz, gene bildiği gibi yaşar.” Mekanı Cennet olsun.

reklam