reklam
reklam
hava 25° Orta
DOLAR 21,5135 % % 1.2
EURO 23,2167 % % 1.03
GRAM ALTIN 1.357,96 % % 1,28
ÇEYREK A. 2.220,27 % % 1,28
BITCOIN 26.957,62 % 5.943
reklam
Google News

Biden’dan soykırım ifadesi

Son Güncelleme :

13 Nisan 2022 - 12:00

/ 13 views kez okundu.
reklam
Biden’dan soykırım ifadesi
reklam

ABD Başkanı Joe Biden, Iowa’da, ülkede son zamanlarda yükselen akaryakıt fiyatları ve son 41 yılın en yüksek seviyesini gören enflasyonla ilgili önemli açıklamalar yaptı.

Ülkede yükselen fiyatların vatandaşlar üzerindeki etkisini en aza indirgemek için çabaladıklarını söyleyen Biden, “Ukrayna işgalinin tüm dünyada akaryakıt ve gıda fiyatlarını artırmasından etkilendik. Dünyanın en büyük tahıl üreticisi olan Çin, Rusya ve Ukrayna eskisi gibi üretmiyor. Bu nedenle de her şeyin fiyatı artıyor. Bugünkü açıklanan enflasyonun yüzde 70’inin akaryakıt ve gıda fiyatlarından kaynaklandığını gördük.” dedi.

ABD - Rusya gerilimi tırmanmaya devam ediyor: Biden'dan ilk kez soykırım ifadesi!

ABD Başkanı Joe Biden, enflasyonun etkilerinin en aza indirgenebilmesi amacıyla kongre ile eş zamanlı uygulamalar yapıldığını belirterek, enflasyonu “Putin’in fiyat artışı” olarak isimlendirdi. Tüm dünyadaki ve ABD’deki akaryakıt fiyatlarının düşürülmesi için stratejik petrol rezervlerinden her gün 1 milyon varil petrolü piyasaya açtıklarını ve diğer ülkelerin de buna yakın hamleler yaptığını aktaran Biden, “Ailenizin bütçesi, arabanızın deposunu doldurma gücünüz, dünyanın öbür ucundaki bir diktatörün (Putin) savaş ilan edip, soykırım yapmasına bağlı olmamalı.” şeklinde konuştu.

Önceki zamanlarda Buça’da olan olayları “savaş suçu” olarak belirten Biden, bu sözleriyle Rusya’nın Ukrayna’daki faaliyetleri için ilk kez “soykırım” ifadesine yer verdi.

reklam