Escort Paris
reklam
reklam
hava Orta
DOLAR 18,8383 % % 0.1
EURO 20,3282 % % -1.12
GRAM ALTIN 1.128,47 % % -2,34
ÇEYREK A. 1.845,04 % % -2,34
BITCOIN 446.445 % 0.008
reklam
Google News

Belediyeler karşılasın

Son Güncelleme :

11 Şubat 2021 - 20:56

/ 11 views kez okundu.
reklam
Belediyeler karşılasın
reklam

ÖSYM, Yükseköğretim Kurumları Sınav ücretlerine %29 zam yaptı. İlk tepki ve öneri İYİ Parti kanadından geldi. İYİ Parti Denizli İl Başkanı Raziye Akışık Denizli’de bulunan belediye başkanlarına “Öğrencilerin sınav ücretlerini karşılayın” diyerek seslendi.

İYİ Parti Denizli İl Başkanı Raziye Akışık Yükseköğretim sınavlarına girecek olan öğrencilerin sınav ücretlerine yapılan zam mı eleştirdi. Akışık, “Geçen sene gireceği her sınav için 70 TL ödeyen öğrenciler bu sene 90 TL ödeyecek. Öğrencinin sırtına %29’luk bir zam mı yüklemek kabul edilemez. TÜİK enflasyonu %14,9 açıklıyor ama sınav ücretlerine %29 zam geliyor. Nerden baksan tutarsızca, nerden baksan elinde kalıyor. Öğrencilerin velilerinin işyerleri kapanmış, işten çıkarılmış, geçim derdiyle uğraşırken bu kez de öğrencilerin gelecekleri olan bir sınava yapılan bu zam mı hangi vicdanla yapıyorsunuz. Sınav ücretlerini ödeyemeyecek, aileler ve çocuklarının geleceklerini yok sayıyorsunuz. Bu sene çıkıp sosyal devlet anlayışınız gereği sınav ücreti almıyoruz deseydiniz ayakta alkışlardık. %29 zam ile size yakışanı yaptınız. Bizi yanıltmadınız” diye konuştu.

Sınavlara gelen zam ücretlerine gösterdiği tepkinin ardından Denizli’de bulunan belediye başkanlarına seslenen Akışık, “Pandemi nedeniyle herkesin, her kesimin geliri düştü. Bu yıl 2,5 milyon öğrenci bu sınava girip ter dökecek. Bu öğrenciler arasında Denizlili öğrencilerin ve ailelerinin yükünü biraz olsun hafifletelim. Denizli’de sınava girecek öğrencilerin sınav ücretlerini bizim belediyelerimiz ödesin. Belediyecilik sadece yolları kazıp asfalt atmak ve imar değişikliği yapmak değildir. Sosyal Belediyecilik anlayışınızı ön plana çıkarmanız gereken gün bugündür. Durumu olmayan ailelerin çocuklarının sınav ücretlerini karşılamanız gerekiyor.” Dedi.

reklam