Sun Gazetesi

Reklam

Beklenen Yasak Geldi

Reklam
Beklenen Yasak Geldi
4 views
28 Eylül 2020 - 10:22
Reklam

Salda Gölü ve çevresinin doğal yapısının muhafaza edilmesine yönelik birtakım önlemler alınmıştı. Kendine has beyaz kum yapısının zarar görmesinin önlenmek ve çevre kirliliğine sebep olacak etkenlerin ortadan kaldırılmasına yönelik tedbirler getirilmişti. Bu kapsamda 1 Ağustos’tan itibaren Salda Gölü’nde sigara içilmesinin yasaklandığını açıklanmıştı. Salda Gölü ve çevresinin kötüye kullanım sebebiyle Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum tarafından açıklama yapıldı.

15 EKİM’DEN İTİBAREN YÜRÜRLÜKTE

Murat Kurum tarafından yapılan açıklamaya göre 15 Ekim’den itibaren ‘Beyaz Adalar’ kısmında göle girilmeyecek, yüzülmeyecek ve plaj kullanılmayacak.

Burdur Salda Gölü’ne yönelik önlemler hakkında bilgilendirmede bulunan Kurum, ‘Beyaz Adalar bölgesi, endemik türlere ev sahipliği yapan ve adeta göle rengini veren yapıların kuluçka merkezidir. Bilimsel araştırmalar ve raporlar doğrultusunda aldığımız kararla bu yapıların ezilerek azalmasının önüne geçiyoruz. 15 Ekim itibarıyla ‘Beyaz Adalar’ kısmında göle girilmeyecek, yüzülmeyecek ve plaj kullanılmayacak’ açıklamasında bulundu.

GELECEK NESİLLERE AKTARILACAK

Bakan Kurum, Beyaz Adalar bölgesinde yaklaşık 1,5 kilometrelik sahil şeridindeki taşıma kapasitesine bağlı olarak ziyaretçi sayısını belirleyecek çalışmaları başlattıklarını ve bu kararla Salda’nın eşsiz güzelliğini daha da korunaklı hale getirmeyi istediklerini ifade etti. Buradaki eşsiz güzelliği koruyarak gelecek nesillere aktarmayı hedeflediklerini belirtti.

Reklam
EN ÇOK KAZANANLAR
  EN ÇOK KAYBEDENLER
   EN ÇOK İŞLEM GÖRENLER
    BUGÜN 1000TL NE OLDU?
    • -

     BORSA

    • -

     DOLAR

    • -

     EURO

    • -

     ALTIN

    KUR ÇEVİRİCİ

    Para Birimi

    Çevrilecek Para Birimini Seçin

    Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.