Sun Gazetesi

Reklam

Bataklıkta hareket edebilen tekne

Reklam
Bataklıkta hareket edebilen tekne
4 views
30 Eylül 2020 - 10:15
Reklam

Türkiye’de tek olduğunu düşündüğümüz güçlü motora sahip özel yapım bataklık bölgede hareket edebilen tekneye sahibiz.

Denizli’nin Çivril itçesi’ndeki Işıklı gölünde bulunan yayın ve sazan baliklarının kaçak avlanımını önlemek için tedbirler alındı.

Çivril İlçe Tarım ve Orman Müdürü Ahmet KOCAKAPLAN yaptığı açıklamada: Türkiye’de tek olduğunu düşündüğümüz güçlü motora sahip özel yapım bataklık bölgede hareket edebilen teknemizle kaçak balık avına engel koyduk.  Su ürünlerinin doğal yapıda çoğalabilmesi için kontrollerimizi aralıksız devam ediyoruz.  İlçe Müdürlüğümüzde görevli Veteriner Hekimlerin bilgi ve hizmet kapasitesini arttırarak çalışmaktalar. Müdürlüğümüz Çiftlik Hayvanlarında Güncel Teşhis Ve Tedavi Yöntemleri  kırsal alanda üretim yapan hayvancılık işletmelerinin ekonomilerine olumlu katkıları olacaktır. Böylece sürdürülebilir tarım güvence altına alınarak bölgesel hayvancılığın gelişmesine katkı sağlayacaktır. Işıklı gölünde elektrikle su ürünlerinin telef edildiği, halkın bu konuya sessiz kalmamsı gereklidir, ağ, germe, serpme gibi takımlar ile balık avlanmasının yasak olduğunu vurguladı.

KOCAKAPLAN; gölet etrafinda bu yolla balik avlayanları görenlerin 156 Jandarma’yı ve müdürlüğümüzü arayarak bildirmelerini istedi.

Reklam
EN ÇOK KAZANANLAR
  EN ÇOK KAYBEDENLER
   EN ÇOK İŞLEM GÖRENLER
    BUGÜN 1000TL NE OLDU?
    • -

     BORSA

    • -

     DOLAR

    • -

     EURO

    • -

     ALTIN

    KUR ÇEVİRİCİ

    Para Birimi

    Çevrilecek Para Birimini Seçin

    Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.