reklam
reklam
hava 25° Orta
DOLAR 21,4920 % % 1.1
EURO 23,1864 % % 0.95
GRAM ALTIN 1.357,79 % % 1,27
ÇEYREK A. 2.219,98 % % 1,27
BITCOIN 26.731,24 % 4.297
reklam
Google News

Başvuru yapanları uyarı

Son Güncelleme :

28 Eylül 2022 - 12:48

/ 4 views kez okundu.
reklam
Başvuru yapanları uyarı
reklam

Sosyal konut başvurularınız iptal olabilir: Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığı başvuru yapanları uyardı.

Cumhuriyet tarihinin en büyük sosyal konut projesi hakkında Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığı’ndan açıklama geldi. Vatandaşlar başvuruların iptal olmaması için uyarıldı.

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın duyurduğu sosyal konut projesine kısa sürede milyonlarca kişi başvurdu. Dar gelirli ailenin uygun ve uzun vadeli taksitlerle ev sahibi olabileceği proje hakkında, Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığı’ndan önemli bir uyarı geldi.

Sosyal konut başvurunuz iptal olabilir?

Başvuruların iptal olmaması için yapılan yazılı açıklamada; “250 Bin Sosyal Konut Kampanyası kapsamındaki projelere; bir hane halkı adına, yani kişinin kendisi ve eşi adına yalnızca bir adet başvuru yapılabilecektir. Birden fazla başvuru yapılması durumunda başvurular geçersiz sayılacaktır.” denildi. Ayrıca başvuru bedelini, verilen süre içerisinde e-devlet’ten yatırmayanlar başvuru sürecini tekrar başlatabilecek” ifadeleri yer aldı.

“Eşlerden ikisi birden başvuru yaparsa kuraya giremeyecekler!”

Aynı evden karı ve kocanın başvuru yapması durumunda kura haklarının kaybolacağı belirtilen açıklamada, “250 Bin Sosyal Konut Kampanyası kapsamındaki projelere; bir hane halkı adına, yani kişinin kendisi ve eşi adına yalnızca bir adet başvuru yapılabileceği belirtilen Bakanlık açıklamasında, birden fazla başvuru yapılması durumunda başvuruların her ikisinin de geçersiz sayılacağı ve kuraya katılamayacakları vurgulandı. 18-30 yaş arası çocuklar ise ailelerinden bağımsız olarak bireysel başvuruda bulunabilecekler” denildi.

“Başvurunun iptal edilmesi için başvuru bedeli iade alınacak”

Eşlerin ikisinin birden başvurması durumunda eşlerden birinin başvurusunu iptal etmesi gerekiyor. Başvurunun iptal edilmesi için; başvurulan proje hangi bankadaysa ona müracaat edilmesi; Ziraat Bankası tarafından işlemleri gerçekleştirilen proje ise başvuru bedelinin Ziraat Bankası Şubelerinden; Halk Bankası tarafından işlemleri gerçekleştirilen proje ise başvuru bedelinin Halkbank şubelerinden, ATM’lerinden veya www.halkbank.com.tr internet sitesi üzerinden alınabileceği belirtiliyor.

“Başvuru bedelini, verilen süre içerisinde e-devlet’ten yatırmayanlar başvuru sürecini tekrar başlatabilecek”

Bu arada e-devlet başvurularında kendisine verilen süre içerisinde başvuru bedelini yatırmayanların başvurusu iptal edilmektedir. Bu durumda olan kişiler e-devlet üzerinden tekrar başvuru sürecini başlatarak veya banka şubelerinden başvurularını tamamlayabilirler

reklam