Escort Paris
reklam
reklam
hava Çoğunlukla Bulutlu
DOLAR 18,8383 % % 0.1
EURO 20,3282 % % -1.12
GRAM ALTIN 1.128,47 % % -2,34
ÇEYREK A. 1.845,04 % % -2,34
BITCOIN 446.450 % -0.264
reklam
Google News

Teşekkür plaketi takdim ettiler

Son Güncelleme :

17 Haziran 2021 - 7:50

/ 24 views kez okundu.
reklam
Teşekkür plaketi takdim ettiler
reklam

Buldan Belediye Başkanı Mustafa Şevik’i makamında ziyaret eden İHH İnsani Yardım Vakfı ve İHH Arama Kurtarma Birimi ekipleri,  Buldan’da başarıyla tamamlanan “Kentsel Arama Kurtarma Eğitimi”ne verdiği desteklerden dolayı teşekkür plaketi takdim ettiler.  Başkan Şevik, Buldan’da da Arama Kurtarma Ekibi’nin kurulması için her türlü desteği vereceklerini söyledi.

İnsan Hak ve Hürriyetleri (İHH) İnsani Yardım Vakfı ve alt birimi İHH Arama Kurtarma ekibinin Buldan’da gerçekleştirdiği  “Kentsel Arama Kurtarma Eğitimi” başarıyla tamamlandı.   Denizli, İzmir, Manisa, Uşak ve Muğla’dan 65 kursiyer ile İstanbul ve Bursa’dan 10 eğitmenin katıldığı Kentsel Arama Kurtarma tatbikatı, depreme dayanıksız olduğu gerekçesiyle yıkımına karar verilen Kredi Yurtlar Kurumu Öğrenci Yurdu’nda yapıldı.

İki gün süren tatbikatı başarıyla tamamlayan İHH İnsani Yardım Vakfı Denizli Başkanı Serdar Çiftçi yönetim kurulu üyeleri Harun Erdemir, Serkan Gülçer, Önder Öğmen, Buldan ilçe temsilcisi Ali Rıza Başbuğ ile İHH Arama Kurtarma Buldan Temsilcisi Hanifi Çiftçioğlu, Belediye Başkanı Mustafa Şevik’e ziyaret ederek eğitime verdiği desteklerden dolayı teşekkür plaketi takdim ettiler.

Tarihi, kültür mirası dokuması ve kendine özgü mimari özelliğe sahip evleri ile kültür turizminin merkezi olan Buldan’ın sahip olduğu doğal güzellikleriyle de Doğa Sporları ve Dağ Bisikleti tutkunları içinde bir cazibe merkezi olduğunu  vurgulayan Başkan Şevik,  Buldan’da da bir ara kurtarma ekibinin oluşturulmasının gerekliliğinin altını çizdi.

Başkan Şevik, “Buldan’da bir arama kurtarma ekibi kurulması için her türlü lojistik desteği sağlarız” dedi.

Belediye Başkanı Mustafa Şevik’in destekleriyle Buldan’da başarılı bir eğitim ve tatbikat gerçekleştirdiklerini söyleyen  İHH  Arama Kurtarma Başkanı Serdar Çiftçi, “Arama kurtarma Ekipbimiz, eğitmenlerimizin gözetiminde, enkaza ulaşma, görev dağılımı, afet yönetimi, malzemeleri tanıma ve kullan tatbikatını başarıyla tamamladı. Bize verdikleri desteklerden dolayı Başkanımız Mustafa Şevik’e teşekkür ederiz” dedi.

 

 

 

reklam