Sun Gazetesi

Başkan Şevik’e Miniklerden Ziyaret

Reklam
Başkan Şevik’e Miniklerden Ziyaret
1 views
03 Aralık 2021 - 12:10
Reklam

Buldan Güngör Cerit Cumhuriyet İlkokulu 4. Sınıf öğrencileri, öğretmenleri Erkan Akkaya eşliğinde Belediye Başkanı Mustafa Şevik’i ziyaret etti.  Minik öğrenciler, ilçe de çocuklara yönelik yapılan ve yapılacak olan çalışmalar hakkında soru yağmuruna tuttukları Başkan Şevik, çocukların oyun oynayıp, aileleriyle vakit geçirebileceği oyun ve yeşil alanlar ile spor tesislerinin sayısını artırmaya gayret göstereceklerinin sözünü verdi.

Buldan Güngör Cerit Cumhuriyet İlkokulu 4/A sınıfı öğrencileri, öğretmenleri Erkan Akkaya ile birlikte Belediye Başkanı Mustafa Şevik’i ziyaret etti.  Başkan Şevik, Sosyal Bilgiler dersindeki konuları olan ‘Kültürel Miras ve Milli Kültürümüz’ konulu ders kapsamında gerçekleştirilen ziyarette öğrencileri, eski hükümet konağındaki makamında ağırladı.   Başkan Şevik, Minik öğrencilerin ilçede çocuklara yönelik yapılan ve yapılacak olan çalışmalar hakkında sorularını yanıtladı, projelerini anlattı.  Tek tek öğrencilerle ilgilenen ve onlarla sohbet eden Başkan Şevik,  “Öncelikle ilçemizin tarihi, kültürel değerlerini koruyarak, ilçemizi geliştirmek, daha muasır hale getirmek.   Yani korumacı olacağız. Yeşil alanların, çocuk oyun alanlarının, spor tesislerinin sayısını artırmaya gayret ediyoruz” dedi.

Bir öğrencinin sorusu üzerine çocukken de hayalinin belediye başkanı olmak olduğunu söyleyen Başkan Şevik, “Hayal etmek güzel bir şeydir çocuklar.  Bilimden sanata birçok alanı besleyen hayal gücüdür. Ayrıca, hayal etmek insanı hakikate götürür, hayal kurmaktan korkmayın” diye konuştu.

Öğrencilerin ilçenin trafik sorunundan, Yayla Gölü’ne kadar merak ettiği birçok sorularını da yanıtlayan Başkan Şevik, “Trafikte de, susuzluk sorununda da siz çocuklara büyük görevler düşüyor.  Yayla Gölümüzü,  kültür mirası konaklarımızı ve sokaklarımızı belediye olarak sahip çıkıyoruz. Ancak asıl görev sizlere düşüyor. Trafikte ise, bir komisyon oluşturduk. Komisyon ile birlikte ilçe trafiğini biraz da olsa rahatlatacak uygulamaları başlattık. İlçemizin coğrafi yapısı itibariyle otopark yeri sıkıntısı var.  O nedenle bu konuda da sizlere, anne ve babalarınıza büyük görev düşüyor. Yakın mesafeleri yürüyerek gitmeyi alışkanlık haline getirmeliyiz.  Ayrıca, benim sizlerden isteğim, kültürümüze, milli ve ahlaki değerlerimize sahip çıkarak, kendinizi geliştirmeniz, Buldan’ımıza, Denizli’mize ve ülkemize yararlı birer birey olmanız” diyerek öğrencilere tavsiyede bulundu.

Daha sonra el sanatları merkezi ile cam atölyesini ziyaret ederek dokumanın geçmişten günümüze gelişimi ile ilgili bilgi olan öğrenciler,  kültür mirası konakları ve sokaklarını gezerek, Sosyal Bilgiler dersindeki konuları olan ‘Kültürel Miras ve Milli Kültürümüz’ konulu dersi, yaşayarak öğrendiler.

Reklam
REKLAM ALANI

(336x280px)

Anasayfa Sağ Bloka Esnek veya Sabit ölçülerde SINIRSIZ reklam alanını şablon olarak ekleyebilirsiniz. Şuan örnek olarak sadece 2 reklam kullanıldı.
GÜNLÜK HABER AKIŞI
ABD FAİZLERİ ARTIRACAK
GÜNLÜK HABER AKIŞI
AFGAN HALKINA MÜJDE
GÜNLÜK HABER AKIŞI
EMEĞİ KORUMAYA KARARLIYIZ
GÜNLÜK HABER AKIŞI
FÜZELER GÖNDERİLİYOR
GÜNLÜK HABER AKIŞI
AVRUPA’YA VİZESİZ SEYAHAT
GÜNLÜK HABER AKIŞI
Sömestr tatili öncesi uyarı
GÜNLÜK HABER AKIŞI
YENİ DOĞAL GAZ MÜJDESİ
GÜNLÜK HABER AKIŞI
Ginkgo biloba yaprağı

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

Holzentsorgung Berlin

%d blogcu bunu beğendi: