reklam
reklam
hava 26° Orta
DOLAR 27,1479 % % 0.08
EURO 29,0073 % % 0.11
GRAM ALTIN 1.680,29 % % 0,34
ÇEYREK A. 2.747,28 % % 0,34
BITCOIN 727.400 % -0.113
reklam
Google News

Başkan Erdoğan ”Bir turizm sezonunu daha kaçırabiliriz”

Son Güncelleme :

08 Nisan 2021 - 15:11

/ 42 views kez okundu.
reklam
Başkan Erdoğan ”Bir turizm sezonunu daha kaçırabiliriz”
reklam

Genişletilmiş İl Başkanları toplantısında açıklamalarda bulunan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, koronavirüs (kovid-19) önlemlerine değinerek, “Amacımız ülkemizi Ramazan ayında dinlendirerek bayram sonrasına hazırlamak. Ramazan ayında rakamlarımızı düşürmeyi amaçlıyoruz, önceliğimiz sağlık” dedi.

Başkan Erdoğan, AK Parti Grup Toplantısı’nın peşinden Genişletilmiş İl Başkanları Toplantısı’na katılım sağladı.

Tüm dünyada hayatı zorlaştıran koronavirüs salgınıyla mücadele sürecinden de söz eden Cumhurbaşkanı Erdoğan, “Hiçbir temeli olmayan finans hareketlerine karşı önlemlerimizi alıyoruz. Ülkemizi büyütmeye çalışıyoruz. Üretim tarafında çarklar dönüyor. Salgın tedbirinden etkilenen yeme-içme sektöründekiler başta olmak üzere çözüm üretmeye çalışıyor, bunu ortadan kaldırmak istiyoruz. Amacımız ülkemizi Ramazan ayında dinlendirerek bayram sonrası güzel günlere hazırlamak istiyoruz. Avrupa ülkelerinin hemen tamamı Türkiye’den daha ağır kapatma tedbirleri uyguluyor.” dedi.

Başkan Erdoğan ”ÖNCELİĞİMİZ SAĞLIKTIR”

Başkan Erdoğan, “Ramazan ayında rakamlarımızı birkaç binli rakamlara düşürebilirsek, mayıs ayında başlayacak turizm hareketliliğinden yararlanabiliriz. Aksi taktirde bir turizm sezonunu daha kaçırabiliriz. Önceliğimiz sağlıktır” diye konuştu.

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın konuşmasının devamında şu ifadeler yer aldı:

“Kendimizi küresel değişimin tam merkezine yerleştirmeyi başardık. Sıkıntılarımız yok mu, elbette var. Teşkilatlarımızdan başlayarak her seviyede bu değişimi hayata geçiriyoruz. Geçirmeye de devam edeceğiz. Yanlış insanlar ve yöntemlerle de karşılaştığımız oluyor. Asla yanlışı savunmuyor ve gereğini yerine getiriyoruz. Bundan sonra da getirmeyi sürdüreceğiz. Milletle inatlaşılmayacağını, millete teslim olunacağını biliyoruz. Ancak Türkiye’nin geldiği noktayı hala kabullenemeyenler var. Ne yazık ki Türkiye’nin sınırları boyunca terör koridoru oluşturmayı hala sürdürmeye çalışanlar var. Proje genel başkanlar, proje partiler ve şahsiyetler üzerinden bizi yıkmaya, Türkiye’ye diz çöktürmeye çalışanlar var. Bunlara karşı da tavizsiz bir şekilde mücadeleyi sürdürüyoruz.”

reklam