Sun Gazetesi

AZERBAYCAN’IN YANINDAYIZ

Reklam
AZERBAYCAN’IN YANINDAYIZ
2 views
17 Kasım 2021 - 18:18
Reklam

Ermenistan’ın Azerbaycan’a yaptığı saldırı ile ilgili açıklama yapan Dışişleri Bakanı Çavuşoğlu, kardeş ülkenin yanında olduğunu, Ermenistan’ın yaptığı saldırın ise bir terör saldırısı olduğunu dile getirdi. Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, Ermenistan’ın ateşkes ihlali ile ilgili ‘Türkiye, can Azerbaycan’ı yalnız bırakmayacaktır’ dedi. Çavuşoğlu, Ermenistan’ın yaptıklarının terör saldırısı olduğunu söyledi. Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, Ermenistan’ın ateşkes ihlali ile ilgili ‘Türkiye, can Azerbaycan’ı yalnız bırakmayacaktır’ dedi. Çavuşoğlu, Ermenistan’ın yaptıklarının terör saldırısı olduğunu söyledi.

Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu Azerbaycan ile Ermenistan arasında yaşanan gerilime değindi. Ermenistan’ın hain saldırısı için yapılanlar bir terör saldırısıdır diyen Bakan Çavuşoğlu, Azarbaycan’ın yanındayız mesajını verdi. Bahreyn Dışişleri Bakanı Abdullatif bin Rashid Alzayani ile basın toplantısı düzenleyen Çavuşoğlu, şunları söyledi: Azerbaycan yalnız değildir. Kardeşlerimizi yalnız bırakmayacağız. Kendi topraklarını geri alan Azerbaycan’ın attığı adımlara bakalım. Bölgenin istikrarı için çok önemli projeler hayata geçirildi. Kapsamlı bir barış anlaşması teklifinde bulundu. Ermenistan’ın tutumu ise daha ateşkesten hemen sonra Azerbaycan topraklarına sızarak Azerbaycan askerlerine saldırıda bulundular. Bu bir yandan da terör saldırısıdır. Bu provokasyonların beyhude olduğunu görmesi lazım. Hiçbir zaman bir netice getirmeyecek.

Reklam
REKLAM ALANI

(336x280px)

Anasayfa Sağ Bloka Esnek veya Sabit ölçülerde SINIRSIZ reklam alanını şablon olarak ekleyebilirsiniz. Şuan örnek olarak sadece 2 reklam kullanıldı.

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

Holzentsorgung Berlin

%d blogcu bunu beğendi: