Escort Paris
reklam
reklam
hava Çoğunlukla Bulutlu
DOLAR 18,8956 % % 0.21
EURO 20,5415 % % 0.26
GRAM ALTIN 1.166,32 % % 0,12
ÇEYREK A. 1.906,93 % % 0,12
BITCOIN 452.146 % 0.9
reklam
Google News

Azerbaycan’dan Yangına 500 Kişilik Ordu

Son Güncelleme :

04 Ağustos 2021 - 12:48

/ 83 views kez okundu.
reklam
Azerbaycan’dan Yangına  500 Kişilik Ordu
reklam

Türkiye’nin orman yangınlarıyla mücadelesine, Rusya ve Ukrayna yangın söndürme uçağı,Azerbaycan ise 500 kişilik yardım ordusu ve helikopterlerle destek vermeye çalışıyor.

Azerbaycan Olağanüstü Haller Bakanlığına bağlı ekiplerden 100 kişilik ilk grup, önceki gece Dalaman’a ulaştı ve söndürme çalışmalarına aktif destek verdi.

Azerbaycan’dan yangın söndürme ordusu

Denizli’ye gelen Azerbaycan ordusu halkı duygulandırdı.

Şİşe suları, halkın heyecanı, tezahuratı ve Bozkurt işaretleriyle karşılandılar.

 

Azerbaycan askeri; ”Biz Biriz. Kardeşiz, sizinleyiz” dediler.Cumhurbaşkanı Yardımcısı Fuat Oktay ile bir telefon görüşmesi gerçekleştiren Azerbaycan Başbakanı Ali Asadov, Azerbaycan’ın her zaman olduğu gibi bu zor dönemde kardeş Türkiye’nin yanında olduğunu aktardı.

Azerbaycan Cumhurbaşkanı’nın talimatları doğrultusunda 500 kişilik Acil Durumlar Bakanlığı (EMERCOM) personelinin yanı sıra helikopterler ve diğer gerekli ekipman ve aksesuarların en kısa sürede Türkiye’ye gönderileceği duyuruldu. Bu açıklamanın ardından Azerbaycan Olağanüstü Haller Bakanlığına bağlı ekiplerin ilk grubu, önceki gece Türkiye’ye geldi.

Ekip sorumlusu Xudiyev Rza, Azerbaycan’ın her zaman Türkiye’nin yanında olduğunu dile getirerek, “Önce genel bir çalışma ve koordinasyonla neler yapabileceğimizi planlayacağız. Biz canımızla, kanımızla her zaman Türkiye’nin zor gününde yanındayız.

Ve ne zaman bize ihtiyaç olursa her zaman kardeş Türkiye’nin yanında olacağız. Birlikteliğimizi göstereceğiz” dedi.

reklam