reklam
reklam
hava 16° Yağmur
DOLAR 20,0976 % % 0.64
EURO 21,6032 % % 0.91
GRAM ALTIN 1.255,84 % % 0,47
ÇEYREK A. 2.053,30 % % 0,47
BITCOIN 27.684,11 % 1.299
reklam
Google News

Ay Yıldız Projesi’nde Müjde!

Son Güncelleme :

30 Ağustos 2021 - 20:00

/ 32 views kez okundu.
reklam
Ay Yıldız Projesi’nde Müjde!
reklam

Cumhurbaşkanı Erdoğan, katıldığı Milli Savunma Bakanlığı’nın Ay Yıldız Projesi Temel Atma Töreni’nde önemli açıklamalarda bulundu. 30 Ağustos Zafer Bayramı’nı kutladıktan sonra, gerçekleştirilen projeyle ilgili detaylı açıklamalar yaptı.

Cumhurbaşkanı Erdoğan  konuşmasında, ‘Milletimiz kadim çağlardan beri Anadolu’da mevcudiyet göstermiştir. Kimi takvimlerde ağustos ayı Alparslan ayı olarak geçmektedir. Bu büyük zaferden birkaç yıl sonra Anadolu Selçuklu Devleti önce İznik sonra Konya başkentli olarak kuruldu. Özellikle Haçlı seferlerinde çok büyük mücadeleler vermiş ve misyonunu Osmanlı’ya devrederek tarih sahnesinden çekilmiştir. Burada çınarları unutmayalım. Tabi ki çamları da unutmayacağız.’ diyerek konuşmasına şöyle devam etti: ‘ Sonbaharda yaprakları dökülüyor ama bunları biz takviyelerle çok daha farklı hale getirebiliriz. Osmanlı geride silinmez izler bırakarak tarihteki yerini cumhuriyetimize devretmiştir. Arkasına dönemin en büyük güçlerinin desteğini alan Yunan ordularına karşı kahraman ordumuzun kazandığı zaferi de Malazgirt’in yeni bir tezahürü olarak görüyoruz. Çanakkale Zaferimiz ve İstiklal Harbimiz adeta bize vatanımızı yeniden kazandırmıştır. Anadolu’daki 3. devletimiz olan cumhuriyetimiz döneminde de önemli dönüm noktaları yaşadık.’ dedi.

DÜŞMANA KORKU, DOSTA GÜVEN

Cumhurbaşkanı Erdoğan Ay Yıldız Projesi ile ilgili yaptığı konuşmada Ay Yıldız Projesi merkezi bir savunma sistemini, müşterek bir savunma sistemini bulunduracağız.’ ifadelerini kullandı. Bunun yanı sıra Erdoğan ‘Düşmana korku, dosta güven veren bir yapı olacak.’ dedi.

DAHA HIZLI VE DAHA KARARLI

Erdoğan ‘Ayağına takılan her çelmeden kurtulan Türkiye, eskisinden daha hızlı ve kararlı bir şekilde yoluna devam etmiştir.’ ifadelerini kullandı.

HESAP VERECEKLER

Bugün Çorlu’da yaptığı konuşmaya değinerek ‘Gazi Mustafa Kemal’in geniş vizyonuyla başlatılan çok sayıda projenin önüne kifayetsiz zihniyetlerle kesilmiştir. Askerimiz vardı, yüreğimiz vardı ama tabiri caizse yeterli silahımız yoktu, gerektiği kadar cephanemiz yoktu. Kıbrıs Barış Harekatı bu gerçeği görmemiz açısından da hayırlı olmuştur. Ülkemizin ne kadar ağır kayıplara uğradığını en iyi buradaki heyet biliyor. Kıytırık bir terör örgütü karşısında eli kolu bağlı hale düşmesine neden olanlar tarih önünde hesap verecektir.’ ifadelerini kullandı. Konuşmasının devamında , ‘Telsizimiz yoktu, ABD telsizlerimize el koydu. Askerimiz telsizimiz olmadığı için susturma tekniğiyle savaştı. Şimdi İHA’mız var SİHA’mız var, TİHA’mız da var. Savunma sanayinde artık ihraca başladık. Artık ‘Ne alırsın?’ diyeceğiz. Her şeyi kendimiz üretir hale geldik.’ dedi.

Erdoğan Ay Yıldız projesi için ‘Ay-Yıldız Projesi bize yakışır dedik. Amacımız Cumhuriyet’in 100. yılında, 29 Ekim 2023 tarihinde bu projeyi hizmete açmak. Komutanlıklarımızı bir araya toplamış bulunuyoruz’ ifadelerini kullandı

reklam