Escort Paris
reklam
reklam
hava Orta
DOLAR 18,8273 % % 0.08
EURO 20,7541 % % 0.36
GRAM ALTIN 1.181,35 % % 0,04
ÇEYREK A. 1.931,51 % % 0,04
BITCOIN 455.991 % 2.924
reklam
Google News

AŞURENİN BEREKETİ

Son Güncelleme :

14 Eylül 2020 - 7:52

/ 6 views kez okundu.
reklam
AŞURENİN BEREKETİ
reklam

Aşurenin bereketi

Babadağ Belediyesi 11 Eylül Cuma günü, Babadağ Kapalı Pazaryeri’nde aşure dağıtımı gerçekleştirdi. Aşure yapım aşamasında bizzat kazan başına geçen Babadağ Belediye Başkanı Ali Atlı; “Muharrem ayının bolluk ve bereket simgesi aşure dağıtımımız tüm vatandaşlarımıza bolluk ve bereket getirsin” temennisinde bulundu.

Babadağ Belediyesi Muharrem ayı vesilesiyle ilçede aşure dağıtımı gerçekleştirdi. Kazan kazan kaynatılan aşureler, hijyen kurallarına uyularak vatandaşlara ikram edildi. Aşure dağıtımına CHP İlçe Başkanları, İYİ Parti İlçe Başkanları, CHP Sarayköy İlçe Örgütü katılım sağladı.

Babadağ Belediyesi Muharrem ayı dolayısıyla aşure dağıtım etkinliği gerçekleştirdi. Babadağ Kapalı Pazaryeri’nde gerçekleştirilen etkinlikte Babadağ Belediye Başkanı Ali Atlı, aşurenin yapım aşamasında da, dağıtım aşamasında da işin mutfağında yer aldı. Çok sayıda Babadağlı vatandaşın ilgi gösterdiği etkinliğe dair konuşan Atlı “Muharrem ayının bolluk ve bereket simgesi aşure dağıtımımızı gerçekleştirdik. Tüm vatandaşlarımıza bolluk ve bereket getirmesini diliyorum” dedi. Atlı ayrıca “Salgın dolayısıyla fiziksel mesafe içinde olsak da dayanışma duygumuz güçlü” sözleriyle zor günlerde dayanışmanın önemini vurguladı.

Gerçekleştirilen etkinlikte eldiven, maske, mesafe ve hijyen kurallarına özen gösterildi. Pişirilen aşureler paketlenerek servis edildi. Babadağ zabıta ekipleri ve belediye personellerinin hassasiyetine dikkat çeken Atlı “Koronavirüs salgını nedeniyle zor günler yaşadık yaşamaya devam ediyoruz. Fakat bu zor günler vatandaşlarla aramıza fiziksel mesafe koyarken gönül bağlarımızı, dayanışma duygularımızı güçlendirmeli. Hijyen kurallarında çok hassas davranıyoruz. Vatandaşlarımızın sağlığı ve mutluluğu bizim için her şeyden değerli” diye konuştu.

reklam