reklam
reklam
hava 25° Orta
DOLAR 21,5135 % % 1.2
EURO 23,2167 % % 1.03
GRAM ALTIN 1.357,96 % % 1,28
ÇEYREK A. 2.220,27 % % 1,28
BITCOIN 26.957,62 % 5.943
reklam
Google News

AŞI OLMAYANLARA PCR ZORUNLULUĞU

Son Güncelleme :

20 Ağustos 2021 - 11:36

/ 30 views kez okundu.
reklam
AŞI OLMAYANLARA PCR ZORUNLULUĞU
reklam

Üst üste ertelenen kabine toplantısı geçtiğimiz gün bir araya gelerek yapıldı. Cumhurbaşkanı Erdoğan önderliğinde yapılan toplantıda önemli kararlar alındı. Önümüzdeki eylül ayında okullarına kavuşmayı bekleyen milyonlarca ilk, orta, lise ve üniversite öğrencilerimizin, çeşitli çalışan vatandaşları yakından ilgilendiren aşı kararı ile yeni bir dönem bizi bekliyor.

Bununla beraber Cumhurbaşkanı Erdoğan açıklanan kararlar doğrultusunda aşı hakkında açıklamalarda bulunarak ‘6 Eylül tarihinde yüz yüze eğitimin başlaması ile beraber öğrencilerle irtibatlı ancak henüz aşı olmamış öğretmen ve diğer personelin haftada en az 2 defa PCR testi yaptırmasını isteyeceğiz. Aynı şekilde aşı olmayan üniversite öğrencilerimiz ve üniversite çalışanlarımızdan da düzenli PCR testi yaptırmalarını talep edeceğiz. Uçak ve şehirler arası otobüs yolculuğu, konser, tiyatro ve sinema gibi insanların toplu olarak bulunduğu faaliyetler için de zorunlu PCR testi uygulamalarını devreye alacağız’ ifadelerini kullandı.

KENDİ İSTEKLERİYLE AŞILARINI OLACAKLARINA İNANIYORUM

Diğer yandan Başkan Erdoğan genel itibariyle dünyada birçok ülkelerin ciddi kısıtlamalar getirdiklerine de değinerek ‘Ülkemizde böyle bir zorlamaya ihtiyaç duyulmadan vatandaşlarımızın kendi istekleriyle aşılarını olacaklarına inanıyorum. Türkiye, salgınla mücadelede olduğu gibi aşı konusunda da dünyada ilk sıralarda yer almayı sürdürme başarısını gösterecektir’ şeklinde konuştu.

SABIRLI OLUN

Cumhurbaşkanı Erdoğan, temizlik, maske ve mesafe konusunda kurallara riayet etmenin sağlık açısından temel esaslar arasında olduğunu belirterek, ‘Özellikle son dönemde yeniden tokalaşma, sarılma gibi kültürümüzde var olan selamlaşma yöntemlerinin arttığı görülüyor. Vatandaşlarımızdan bir müddet daha bu konularda sabırlı olmalarını istiyorum. İnşallah her şeyi gönlümüzce yaşayacağımız günler yakındı’ açıklamalarını yaptı

reklam