Sun Siyasi&Aktüel Gazete

Reklam

DÜNYA’YA PAYLAŞTI

DÜNYA’YA PAYLAŞTI
23 views
26 Mart 2020 - 17:09

Dünyaca ünlü haber dergisi Newsweek son sayısında başta ABD’liler olmak üzere bütün dünyadaki okurlarını temizlik ve hijyen konusunda bilgilendiren bir haber yayımladı. Dergi yayımladığı yazıda Muhammed aleyhisselam efendimizin kitlesel hastalıklar, temizlik ve hijyen konusundaki sünnnet ve tavsiyelerini okurlarıyla paylaştı.
İslam, Hıristiyanlık ve Toplum Bilim üzerine araştırmaları ile bilinen Dr. Craig Considine tarafından kaleme alınan yazı “Yalnızca Duanın Gücü Tek Başına Coronavirüs Gibi Bir Salgını Durdurabilir Mi? Muhammed Peygamber Dahi Bunun Aksini Düşünüyordu.” başlığını taşıyor.
Coronavirüs ile mücadele konusunu Considine, Peygamber efendimizin salgın hastalıklara karşı aldğı ve alınması gereken önlemlerinden alıntı yaparak okurları ile paylaştı.
Temizlik, hijyen ve salgın hastalıklarla ilgili uzun uzun Peygamber efendimizden söz eden Considine, Rasulullah aleyhisselam efendimizin temizlik ile ilgili şu hadislerini de yazısında alıntıladı. Eğer bir beldede salgın olduğunu duyarsanız buraya girmeyin, bulunduğunuz bir beldede salgın olursa da oradan ayrılmayın.
– Temizlik imanın bir parçasıdır.
– Uyandığınız zaman, yemek yedikten önce ve sonra ellerinizi yıkayın.
– Tedavi olun. Allah, yaşlılık haricinde dermansız bir hastalık yaratmamıştır.
– Hz. Muhammed bir gün, devesini bağlamayan ve Allah’a tevekkül ettiğini söyleyen bir bedeviye şöyle söylemiştir: ‘Deveni bağla, ondan sonra tevekkül et.’

REKLAM ALANI

(336x280px)

Anasayfa Sağ Bloka Esnek veya Sabit ölçülerde SINIRSIZ reklam alanını şablon olarak ekleyebilirsiniz. Şuan örnek olarak sadece 2 reklam kullanıldı.
GÜNLÜK HABER AKIŞI
Sokak hayvanları Unutulmadı
GÜNLÜK HABER AKIŞI
Korona Denetlemesi
GÜNLÜK HABER AKIŞI
Dolandırıcılara Dikkat
GÜNLÜK HABER AKIŞI
TAKSİTLER 2 AY ERTELENDİ
GÜNLÜK HABER AKIŞI
Çiftçilere Müjde
GÜNLÜK HABER AKIŞI
DEVLET GEREKENİ YAPIYOR
GÜNLÜK HABER AKIŞI
Tarihleri Belli Oldu
GÜNLÜK HABER AKIŞI
DÜNYA’YA PAYLAŞTI
GÜNLÜK HABER AKIŞI
EVDE EĞİTİM UZATILDI

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.