Sun Siyasi&Aktüel Gazete

Reklam

4 SUÇA AF YOK

4 SUÇA AF YOK
17 views
26 Mart 2020 - 17:01

Coranavirüs salgınında alınacak önlemer boyutunda hızlandırılan infaz indirimi hazırlıklarıyla ilgili düzenleme tamamlanıyor.Af yasasında sona yaklaşılırken Cumhurbaşkanı Erdoğan, 5 suçu yasanın dışında tutacak.
Dün de Cumhurbaşkanı Erdoğan, Cumhurbaşkanlığı Kabinesiyle af yasasını şekillendirmek için Yargı Reformu ile İnfaz Yasası İstişare Toplantısı video konferans ile yapıldı.
AK Parti’nin düzenlediği, infaz düzenlemesini de içinde barındıran 3. Yargı Paketi faaliyetlerinin kapsamı belirlendi.
Siyasi parti gruplarına sunulan düzenlemeyle alakalı görüşmeler sona erdikten sonra son hali verilecek öneri, meclis başkanlığına sunulacak.
Cumhurbaşkanı Erdoğan, ceza indiriminde 4 suçu kapsama dahil etmedi.
Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın kararlılıkla vurgu yaptığı ve asla taviz vermeyeceği suçlar; “Terör, kadına ve çocuğa cinsel istismar ve kadına şiddet, adam öldürme ile uyuşturucu”

1-) Cumhurbaşkanı Erdoğan’la toplantıdan sonra kadına şiddet ile cinsel istismar suçlarının kapsama dahil olmadığı netleşti. Çocuklara cinsel istismarı yapan TCK’nın 103. maddesiyle kadına şiddeti düzenleyen 82. maddesi, kapsama dahil olmayacak.

2-) Terör örgütünün kurucu ve yöneticileri kapsama dahil edilmeyecek. (Abdullah Öcalan, Ceza İnfaz Kanunu’nun 107/16 maddesine göre infaz indiriminden faydalanamıyor.)

3-) Hükümete karşı olan suçlar (TCK 302-309. maddeler arasında tanımlanan suçlar, PKK’lılar, FETÖ’cüler ile DEAŞ’lılar af kapsamına dahil edilmiyor.)

4-)Anayasa’yı ihlal ile darbe suçu (TCK 309 ve 312 ve 313. maddelerinde bulunan suçlar)

5-)Uyuşturucuda da TCK 188/1 ile 5. fıkrada bulunan, uyuşturucuyu imal eden, örgütlü olarak bu işi yurtiçi/yurtdışına sevk eden, kamuoyunda uyuşturucu baronu olarak tarif edilen şahıslar ceza indiriminden faydalanamayacak.

REKLAM ALANI

(336x280px)

Anasayfa Sağ Bloka Esnek veya Sabit ölçülerde SINIRSIZ reklam alanını şablon olarak ekleyebilirsiniz. Şuan örnek olarak sadece 2 reklam kullanıldı.
GÜNLÜK HABER AKIŞI
Sokak hayvanları Unutulmadı
GÜNLÜK HABER AKIŞI
Korona Denetlemesi
GÜNLÜK HABER AKIŞI
Dolandırıcılara Dikkat
GÜNLÜK HABER AKIŞI
TAKSİTLER 2 AY ERTELENDİ
GÜNLÜK HABER AKIŞI
Çiftçilere Müjde
GÜNLÜK HABER AKIŞI
DEVLET GEREKENİ YAPIYOR
GÜNLÜK HABER AKIŞI
Tarihleri Belli Oldu
GÜNLÜK HABER AKIŞI
DÜNYA’YA PAYLAŞTI
GÜNLÜK HABER AKIŞI
EVDE EĞİTİM UZATILDI

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.