Sun Siyasi&Aktüel Gazete

Reklam

Arama butonu ekledi

Arama butonu ekledi
91 views
23 Mart 2020 - 13:23

Hatırlanacağı üzere geçtiğimiz günlerde Whatsapp’a karanlık (dark) mod gelmişti. Son olarak WhatsApp, Android için üzerinde çalıştığı son beta sürümünde yazışma ekranına yeni bir arama butonu ekledi.
WhatsApp, Android geliştirici (beta) versiyonu ile birlikte hazırladığı güncelleme ile uygulama sürümünü 2.20.94’e yükseltti. Bu yükseltme ile birlikte bir özellik daha uygulamada denendi. Buna göre geliştirici versiyonunda görülen son özelliğe göre önümüzdeki günlerde WhatsApp doğrudan uygulama üzerinden arama motoru Google’a bağlanabilecek.
Geliştirici versiyonunda uygulamada bulunan mesajlaşma ekranına yeni bir arama butonu geliyor. Kullanıcıların gönderdiklerim mesajların hemen yanında konumlandırılan simge ile birlikte doğrudan internet araması yapabiliyor.
Bu aşamada ilk kullanımda uygulamada Google’a erişebilmek için kullanıcılardan izin isteniyor. Bundan sonra ise uygulama üzerinden doğrudan Google’a bağlanılıyor.
Test aşamasındaki özellik mesajlar için üzerinde araştırılmak istendiğinde uygulamadan çıkış yapmadan, platform üzerinden internete geçiş yapmasıyla kullanıcılarının işini kolaylaştırmayı amaçlıyor.
Böylece konuştuğunuz birisi bir kavram ya da bilmediğimiz bir şey yazdığında uygulamadan çıkıp, tarayıcımızda ayrıca yazıp araştırmaya gerek kalmayacak. Doğrudan WhatsApp üzerinde bir tıklamayla, bize erişim yapma imkanı veren bu özelliğin gelecek son güncellemede olup olmayacağı ise kesinlik kazanmadı. Yeni gelişmeler olduğunda sizler için yazıyor olacağız.

REKLAM ALANI

(336x280px)

Anasayfa Sağ Bloka Esnek veya Sabit ölçülerde SINIRSIZ reklam alanını şablon olarak ekleyebilirsiniz. Şuan örnek olarak sadece 2 reklam kullanıldı.
GÜNLÜK HABER AKIŞI
Sokak hayvanları Unutulmadı
GÜNLÜK HABER AKIŞI
Korona Denetlemesi
GÜNLÜK HABER AKIŞI
Dolandırıcılara Dikkat
GÜNLÜK HABER AKIŞI
TAKSİTLER 2 AY ERTELENDİ
GÜNLÜK HABER AKIŞI
Çiftçilere Müjde
GÜNLÜK HABER AKIŞI
DEVLET GEREKENİ YAPIYOR
GÜNLÜK HABER AKIŞI
Tarihleri Belli Oldu
GÜNLÜK HABER AKIŞI
DÜNYA’YA PAYLAŞTI
GÜNLÜK HABER AKIŞI
EVDE EĞİTİM UZATILDI

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.