Sun Siyasi&Aktüel Gazete

Reklam

BANKAYA ÖDENEN AİDATLAR NASIL GERİYE ALINIR?

BANKAYA ÖDENEN AİDATLAR NASIL GERİYE ALINIR?
169 views
16 Mart 2020 - 13:19

Türkiye genelinde 66 milyon 304 bin 603 adet kredi kartı bulunuyor. Bankalar kredi kartları için ortalama 100 lira yıllık aidat talep ediyor.

Kart sayısı ile çarpıldığında bankaların cebine sadece aidattan yıllık 6 milyar 630 milyon 460 bin lira giriyor. Kart aidatları 12 ayda bir otomatik olarak kesiliyor.

Tutar cinsine göre 10 bin 950 liraya kadar çıkıyor. Öte yandan bankaların aidatsız kartı da olmak zorunda.

Tüketicilerden kesilen kredi kartı aidatları basit bir dilekçenin yanı sıra e-Devlet üzerinden de rahatlıkla, tüketici hakem heyetine gitmeye gerek kalmadan geri alınabiliyor.
Bankalara ödenen kart aidatlarını geri alma konusu biraz zorlu bir süreç. Bankalar yıllık kart aidatlarını müşterilerden tahsil etmek ister. Bu durumda tüketicilerin kararlı bir tutum sergilemesi gerekir. İlk yapılması gereken kredi kartını kapatma yolunu seçmektir. Siz belki kredi kartınızdan vazgeçmek istemeyebilirsiniz ancak bankalar da müşterilerini kaybetmeyi göze alamayacaktır. Ve birkaç gün içinde bir çözüm yolu bulmaya çalışacaklar.

Ödenmiş kredi kartı aidatlarının geri ödemesi konusunda banka ile anlaşmaya sağlayamamanız durumunda yapmanız gereken banka ile görüşüp tutarın iade edileceyeceğine dair bir belge almaktır. Daha sonra e-devlet sistemine girip arama kısmına “TBB bireysel müşteri hakem heyeti” metnini girmelisiniz. Böylece kredi kartı aidatını geri alma talebinizi oluşturabilirsiniz.

Tüm bu süreçlerle uğraşmak istemeyenler ise direk aidat almayan bankaların kredi kartlarını kullanabilir.

REKLAM ALANI

(336x280px)

Anasayfa Sağ Bloka Esnek veya Sabit ölçülerde SINIRSIZ reklam alanını şablon olarak ekleyebilirsiniz. Şuan örnek olarak sadece 2 reklam kullanıldı.
GÜNLÜK HABER AKIŞI
Sokak hayvanları Unutulmadı
GÜNLÜK HABER AKIŞI
Korona Denetlemesi
GÜNLÜK HABER AKIŞI
Dolandırıcılara Dikkat
GÜNLÜK HABER AKIŞI
TAKSİTLER 2 AY ERTELENDİ
GÜNLÜK HABER AKIŞI
Çiftçilere Müjde
GÜNLÜK HABER AKIŞI
DEVLET GEREKENİ YAPIYOR
GÜNLÜK HABER AKIŞI
Tarihleri Belli Oldu
GÜNLÜK HABER AKIŞI
DÜNYA’YA PAYLAŞTI
GÜNLÜK HABER AKIŞI
EVDE EĞİTİM UZATILDI

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.