Sun Siyasi&Aktüel Gazete

Reklam

Sınav Yapılacak

Sınav Yapılacak
163 views
09 Ocak 2020 - 13:21

Milli Eğitim Bakanlığınca ortaokul ve ortaöğretim kurumlarında öğrenim gören öğrencilere derslerde başarılarını artırmak ve sınavlara hazırlamak üzere Destekleme ve Yetiştirme kursları 2014 yılı Ekim ayından itibaren hayata geçirildi.

2019-2020 eğitim öğretim yılında da devam eden kurslara katılan öğrencilere kazanım belirleme sınavı yapılacak.

Denizli İl Milli Eğitim Müdürlüğünce gerçekleştirilecek sınavın planlama çalışması yapıldı.

İl Milli Eğitim Müdürlüğü toplantı salonunda gerçekleştirilen planlama toplantısına İl Milli Eğitim Müdürü Mahmut Oğuz, Şube Müdürü Hüseyin Selçin, sınav yapılacak 11 ilçenin şube müdürleri, okul müdürleri ile İl Milli Eğitim Müdürlüğü Ölçme Değerlendirme ve Sınav Hizmetlerinde görevli 8 öğretmen katıldı. Sınavın Destekleme ve Yetiştirme Kurslarına katılan öğrencilerin kazanımlarını belirlemek amacıyla yapılacağını belirten  İl Milli Eğitim Müdürü Mahmut Oğuz “Sınava ilimiz geneli 4167 öğrencimiz katılacak. 11 ilçede 32 okulda yapılacak sınava girecek öğrencilerimiz Bakanlığımız kriterlerine göre Bakanlığımızca belirlendi. Sınav değişik sınıf seviyerinde ve farklı okul türlerinde yapılacak olup,  öğrenciler iki dersten sınava gireceklerdir. Öğrencilerin sınava girecekleri dersler halen kursta gördükleri dersler arasında Bakanlığımızca seçildi. Sınav 11 Ocak 2020 Cumartesı günü yapılacak ve sınav sonuçları il milli eğitim müdürlüğünde değerlendirilecektir. Sınav sıralama sınavı olmayıp sadece destekleme ve yetiştirme kursuna katılan öğrencilerin kazanımlarını belirlemek üzere yapılacaktır.” dedi.

REKLAM ALANI

(336x280px)

Anasayfa Sağ Bloka Esnek veya Sabit ölçülerde SINIRSIZ reklam alanını şablon olarak ekleyebilirsiniz. Şuan örnek olarak sadece 2 reklam kullanıldı.
GÜNLÜK HABER AKIŞI
Sokak hayvanları Unutulmadı
GÜNLÜK HABER AKIŞI
Korona Denetlemesi
GÜNLÜK HABER AKIŞI
Dolandırıcılara Dikkat
GÜNLÜK HABER AKIŞI
TAKSİTLER 2 AY ERTELENDİ
GÜNLÜK HABER AKIŞI
Çiftçilere Müjde
GÜNLÜK HABER AKIŞI
DEVLET GEREKENİ YAPIYOR
GÜNLÜK HABER AKIŞI
Tarihleri Belli Oldu
GÜNLÜK HABER AKIŞI
DÜNYA’YA PAYLAŞTI
GÜNLÜK HABER AKIŞI
EVDE EĞİTİM UZATILDI

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.