Sun Siyasi&Aktüel Gazete

Reklam

Ev Hanımlarından Koro

Ev Hanımlarından Koro
153 views
08 Ocak 2020 - 15:45

Sarayköylü ev hanımı ve emekli vatandaşlar evde, kahvehanede vakit geçirmek yerine zamanlarını müzik ile geçiriyor. 10 kişiden oluşan yetişkin koro ekibinin hedefi ise sahne almak.

Sarayköy Halk Eğitim Merkezi’nde Pamukkale Üniversitesi Müzik bölümünden mezun 24 yaşındaki Yasemin Akşit tarafından verilen yetişkin koro kursu, kursiyerleriyle dikkat çekiyor. Emekli vatandaşlardan ve ev hanımlarından oluşan koro kursundaki kursiyerler evde televizyon karşısında veya kahvehanede zaman geçirmek yerine günlerini müzik ile pekiştiriyor.

Yetişkin koro kursu eğitmeni Yasemin Akşit, amaçlarının Sarayköy halkına müzik sevgisini aşılamak olduğunu ifade ederek, “Kursiyerlerimiz ev hanımı ve emeklilerden oluşuyor. Hem kendilerini hem de seslerini geliştiriyorlar. Kursumuzun sonunda Halk Eğitim Merkezimizin yılsonu etkinliği oluyor. O etkinlikte konserlerimiz oluyor. Bu konserde yeteneklerimizi sergiliyoruz” dedi.

Koro kursuna katılan 65 yaşındaki Dönay Yılmaz, “ Burada ses eğitimi alıyoruz. Başladığımız günden bu yana şarkı söylemekte o kadar zorlanmıyoruz. Buraya gelmemdeki amacım iyi vakit geçirmek, boş vakitlerimi değerlendirmek. Emekli veya ev hanımı arkadaşlarımıza tavsiyem; boş zamanlarını evde geçirmesinler. Bir hobi edinmek hem ruhu dinlendiriyor hem de keyif veriyor” dedi.

Hedefinin Sarayköy’deki sosyal etkinliklerin gelişmesi olduğunu ifade eden emekli Ali Doğru, “ Emeklilere ve ev hanımlarına müzik kursu verildiğini duyunca katılmak istedim. Hedefim Sarayköy’deki sosyal etkinliklerin gelişmesi. Bütün emekli arkadaşlarıma müzik veya başka bir sosyal etkinliğe katılmalarını öneriyorum. Çünkü insanlar duygusal olarak körelirse yaşamı da körelir. Dolayısıyla yaşamı sürekli kılan şeylerden birisi de duygusal olarak insanların kendisini geliştirebilmesidir” diye konuştu. Kültürel etkinliklere sürekli katıldığını ifade eden 50 yaşındaki Nilüfer Kırlıoğlu, “Halk Eğitim Merkezi’nde çok iyi vakit geçiriyoruz. Bilmediklerimizi öğreniyoruz. Müzik de ruhun gıdasıdır. Ruhumuzun gıdasını alıyoruz ve kendimizi çok iyi hissediyoruz” şeklinde konuştu.  

REKLAM ALANI

(336x280px)

Anasayfa Sağ Bloka Esnek veya Sabit ölçülerde SINIRSIZ reklam alanını şablon olarak ekleyebilirsiniz. Şuan örnek olarak sadece 2 reklam kullanıldı.
GÜNLÜK HABER AKIŞI
11 Nisan’da bayram ikramiyesi
GÜNLÜK HABER AKIŞI
Birlikteyiz
GÜNLÜK HABER AKIŞI
Gerekli tedbirler alındı
GÜNLÜK HABER AKIŞI
20 DOLARIN ALTINA GERİLEDİ
GÜNLÜK HABER AKIŞI
İran’da sel felaketi
GÜNLÜK HABER AKIŞI
Sokak hayvanları Unutulmadı

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.