Sun Siyasi&Aktüel Gazete

Reklam

Meslek Eğitimi Önemli

Meslek Eğitimi Önemli
1.425 views
06 Aralık 2019 - 12:08

İlimizde 2023 Eğitim Vizyonu çerçevesinde gerçekleştirilen ve hedefler doğrultusunda planlanan uygulamaları değerlendirmek üzere Mesleki ve Teknik Eğitim Genel Müdürlüğüne bağlı meslek lisesi müdürleriyle toplantı yapıldı.

İl Milli Eğitim Müdürlüğünde gerçekleştirilen toplantıya İl Milli Eğitim Müdürü Mahmut Oğuz, Şube Müdürü Şaban Altınsuyu ve il geneli meslek lisesi müdürleri katıldı.

Müdür Oğuz yaptığı konuşmada “Geçtiğimiz gün Bakanlığımız tarafından gerçekleştirilen ‘Birlikte Bir Yıl’ isimli 2023 Eğitim Vizyonu Değerlendirme toplantısında da sözü edildiği gibi ana hedefimiz; Vizyon Belgesinin yol göstericiliğinde eğitim öğretimin çıtasını yükseklere çıkarmaktır. Tüm Türkiye’nin yaşadığı bu heyecanı ilimizde de, heyecanımızın yanına kararlılığımızı ve başarıya odaklı yaklaşımımızı koyarak sonuna kadar hissediyoruz.

Ülkemizde mesleki eğitimin önemi her geçen gün daha da artmaktadır. Bunun için doğru planlama, yerinde analiz ve öğretmenlerimiz ve yöneticilerimizin uyum içinde gösterdikleri özveri bizler için paha biçilemez derecede önemlidir.

Eğitimin sahaya yansıması ve sanayinin güncel ihtiyaçlarıyla birebir uyumlu hale gelmesi mesleki eğitimin olmazsa olmazlarındandır. Sayın Bakanımızın da söylediği gibi geleceğimiz için bir tasavvur ortaya koymak, ulusal ve uluslararası düzeyde yapılacak uygulamalarla her daim güncel kalabilmek adına çalışmalarımıza hız kesmeden devam ediyoruz. Mesleki ve teknik eğitime yönelik var olan toplumsal algıyı tersine çevirmek, uygulamanın ağırlıkta olduğu beceri atölyeleriyle çocuklarımızın mesleki ilgi ve yeteneklerini açığa çıkarmak ve fırsat eşitliği ilkesinin gerekliliklerini sonuna kadar sağlayarak ‘Mutlu Çocuklar Güçlü Türkiye’ felsefesinden hareketle atacağımız her adım ülkemizde iyi bir gelecek olarak karşılık bulacaktır.” dedi.

REKLAM ALANI

(336x280px)

Anasayfa Sağ Bloka Esnek veya Sabit ölçülerde SINIRSIZ reklam alanını şablon olarak ekleyebilirsiniz. Şuan örnek olarak sadece 2 reklam kullanıldı.
GÜNLÜK HABER AKIŞI
11 Nisan’da bayram ikramiyesi
GÜNLÜK HABER AKIŞI
Birlikteyiz
GÜNLÜK HABER AKIŞI
Gerekli tedbirler alındı
GÜNLÜK HABER AKIŞI
20 DOLARIN ALTINA GERİLEDİ
GÜNLÜK HABER AKIŞI
İran’da sel felaketi
GÜNLÜK HABER AKIŞI
Sokak hayvanları Unutulmadı

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.