Sun Siyasi&Aktüel Gazete

Reklam

ÖĞRENCİLERE ALKIŞ

ÖĞRENCİLERE ALKIŞ
364 views
28 Kasım 2019 - 13:35

Pamukkale Kaymakamlığı Proje Ofisi koordinesinde Pamukkale İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü ile Pamukkale Sağlık Eğitim Vakfı (PASVAK) tarafından hazırlanarak 02 Mart 2019  tarihinde hayata geçirilen ve  2019-2020 eğitim öğretim yılında da devam eden “Başka Hayatlar da Var” projesine katılan öğrenciler, 2. Kez harçlıklarından biriktirdikleri 6.885TL ayni ve 1.145TL nakdi bağışlarını düzenlenen programla PASVAK Aşevine teslim ettiler.

Düzenlenen bağış programına Pamukkale Kaymakamı Hayrettin BALCIOĞLU, Pamukkale İlçe Milli Eğitim Müdürü Reşat ERDOĞAN, Pamukkale Sağlık Eğitim Vakfı (PASVAK) Yönetim Kurulu Başkanı Prof. Dr. Bülent TOPUZ ve Yönetim Kurulu üyeleri ile Irlıganlı Anadolu Lisesi, Akköy ÇPAL, Sema Abdurrahman Karamanlıoğlu MTAL, Pamukkale MTAL, Uzunpınar 70. Yıl ÇPAL, Kayhan 75.Yıl MTAL okul müdürleri, proje koordinatörleri, öğrenciler ve veliler katıldı.

PASVAK’ta yaptıkları çalışmaları ve gözlemlerini anlatan Kayhan 75.Yıl MTAL öğrencisi Onur GÜLER, ayağında ayakkabısı olmayan küçük çocukların bir sefer tası yemek ve bir ekmek için yemek arabasının gelişini heyecanla beklediklerini görmenin  kendini çok etkilediğini belirterek, haline binlerce kez şükrettiğini ve artık yemek ayırt etmediğini belirtti.

Mahallemde her gün kağıt toplayan yaşlı amcayı farkettim.

İhtiyaç sahibi insanların hayatlarına dokunabilmek için arkadaşları ile bir araya gelerek bağış kampanyası düzenlediklerini belirten Akköy ÇPAL öğrencisi Fatma Sıla DEMİR, babalarından annelerinden aldıkları harçlıkları biriktirdiklerini ve Aşevine bağışladıklarını ifade ederek, “bir üst model cep telefonu kullanmasam da olur, bir ayakkabım eksik olsa da olur. Çünkü ayakkabıyı telefonu bırakın bir kap yemek bulamayan insanlar var. Biz bu proje sayesinde bu hayatları gördük. Mahallemde her gün kağıt toplayan yaşlı amcayı önceden hiç fark etmezdim. Artık çevreme karşı daha duyarlıyım” dedi.

Hayat Sadece Bizim Evimizden İbaret Değil.

Projeye katılan öğrencimizin Velisi Emine KÜÇÜKSÖZER; “Yemek dağıtımından sonra kızımın hayatındaki değişikliği görmek beni çok mutlu etti. Anne sen beni çok büyük fedakarlıklar ve zorluklarla büyüttün ama gördüm ki durumları bizden daha kötü olan birçok insan var. Bugün onların yüzünü güldürdüm çok mutluyum diyerek hiç sarılmadığı kadar bana sımsıkı sarıldı. İnşallah projeye tüm öğrencilerin katılımları sağlanır. Emeği geçen herkese teşekkür ediyorum” dedi.

15 Yıldır Denizli’ye Umut Oluyoruz.

Denizli’li hayırseverlerin bağışları ile PASVAK Aşevinin hergün ihtiyaç sahibi 1250 aileye sıcak yemek temin ettiğini belirten Vakıf Başkanı Prof. Dr. Bülent TOPUZ “Komşusu Açken Tok Yatan Bizden Değildir hadisi şerifi doğrultusunda hayırseverler ile ihtiyaç sahibi insanları buluşturuyoruz. İhtiyaç sahibi birçok insanımız daha var. Daha çok insanımızın hayatına dokunmak için Merkezefendi de yeni binamızın inşaatı devam ediyor. Bu noktada hayırseverlerimizin desteklerini bekliyoruz. Pamukkale Kaymakamlığı ile yürüttüğümüz proje sayesinde ihtiyaç sahibi insanların hayatlarına dokunmanın yanında gençlerimizin de hayatlarına dokunmaya gayret gösteriyoruz. Öğrencilerimizin yapmış oldukları bu bağışı çok anlamlı ve değerli buluyoruz. Küçük kalpleri ile yapmış oldukları bu kampanyaları için hepsine PASVAK ailesi olarak teşekkür ediyorum. İlimizde kamu kurumları, yerel yönetimler ile çok iyi bir uyum içerisinde çalışıyoruz. Aşevimize gönül veren ve bize destek olan herkese teşekkür ediyorum.” dedi

Artık Yemek Ayırt EtmiyorlarBağış programı hakkında düşüncelerini ifade Kaymakam BALCIOĞLU; “Milli Eğitim Bakanlığımızın 2023 vizyonu doğrultusunda öğrencilerimizin milli ve manevi değerlerimizi bizzat yaşayarak görerek öğrenmelerini sağlamak için uyguladığımız projemiz çok güzel bir şekilde devam ediyor. Projeye katılan öğrencilerimizden ne gözlemlediklerini, hayatlarında nelerin değiştiğini sorduğumuzda,  artık yemek ayırt etmeyeceğim, anne babasını terk eden evlatlardan olmayacağım gibi tahminimizi de aşan geri dönüşler alıyoruz. Aynı şekilde velilerimize de çocuğunuzun hayatında bir değişiklik oldu mu diye sorduğumuzda; velilerimiz çok mutlu olduklarını belirtiyorlar. Siz ne yaptınız da benim çocuğumun önyargılarını yıktınız. Anne o ayakkabıyı almayalım koltuğumuzu değiştirmemize gerek insanların evinde ısınacak battaniyeleri bile yok diye velilerimiz öğrencilerimizdeki değişimleri teyit ediyorlar. Amacımızda zaten öğrencilerimizin kalbine dokunabilmekti. Bugünkü bağış programı da bu projemizin başarıya ve amacına ulaştığının bir göstergesidir. Bir öğrenci cebindeki harçlığını bu küçük yaşında kendi iradesi arzusuyla bir hayır kurumunda çorbaya tuzum olsun diyerek paylaşabiliyorsa bu öğrencimiz, ne israf eder,  ne hayatına isyan eder, ne de büyünce anne babasına sırtını çevirir. Bu projede aşevimizin de çok büyük katkıları var. Hepimizin aşevimizi sahiplenmesi gerekiyor. PASVAK ailesine eli öpülesi eğitim camiamıza, velilerimize ve her zaman desteğini hissettiğimiz İl Valimiz Sayın Hasan KARAHAN beyefendiye teşekkürlerimi sunuyorum. Altın kalpli bu öğrencilerimizin de alınlarından öpüyorum.” dedi.

REKLAM ALANI

(336x280px)

Anasayfa Sağ Bloka Esnek veya Sabit ölçülerde SINIRSIZ reklam alanını şablon olarak ekleyebilirsiniz. Şuan örnek olarak sadece 2 reklam kullanıldı.

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.