reklam
reklam
hava 31° Orta
DOLAR 27,1479 % % 0.08
EURO 29,0073 % % 0.11
GRAM ALTIN 1.680,29 % % 0,34
ÇEYREK A. 2.747,28 % % 0,34
BITCOIN 728.649 % 0.291
reklam
Google News

Milletvekili KARACA’nın Öyküsü

Son Güncelleme :

15 Mart 2021 - 13:26

/ 48 views kez okundu.
reklam
Milletvekili KARACA’nın Öyküsü
reklam

CHP İnsan Haklarından Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Denizli Milletvekili Gülizar Biçer Karaca ve eşi Mehmet Karaca. Biri çiçeği burnunda avukat diğeri bankacıyken yolları aynı binada çalışırken kesişmiş.

Gülizar Karaca Kimdir: Denizli Güzelköy’de yaşadım. Ekonomik anlamda çok dar gelirli bir ailede yetiştim. 5 yaşındaydım çalışmaya başladığımda. Annem, ben ve ablam tarlada yevmiyeyle pamuk işçiliği yapardık. Sabah 5’te kalkar, ekmeğe ayıracak paramız olmadığından yufka ekmek yapardık. Saat 7 olduğunda ise okula giderdik. Hafta sonları ‘Allah’ım inşallah yağmur yağar da bu hafta sonu evde kalırız, tarlaya çalışmaya gitmeyiz’ diye dua ederdik. Köyde bakkal dükkanımız vardı. Oraya da kiloyla gazeteler alınır kesekağıdı yapılırdı. Gazetede gördüğüm hazırlık testi yayınlarına mektup yazdım ve sınavına hazırlanmak için deneme kitapları istedim. Ticaret lisesinden Selçuk Üniversitesi Hukuk Fakültesi’ni kazandım. 25 yıl avukatlık yaptıktan sonra milletvekili oldum.

Siyaset nasıl başladı?

İlkokul yıllarımda tarlada pamuk toplarken ‘Milletvekili olacağım’ derdim. Tabii köyde milletvekilinin ne olduğunu kimse bilmezdi, anlattığım zaman herkes gülerdi. Pamuk islidir, toplarken, yüzünüz gözünüz is olur. Bu nedenle de, ‘Şu haline bak, yüzün gözün is içinde. Şu halinle bir de vekil olacağım diyorsun’ derlerdi. Siyasete de eşimi tanımadan önce girdim. Üniversitede öğrenciyken derslerimi bırakır, Sosyal Demokrat Halkçı Parti’nin (SHP) Denizli çalışmalarına katılırdım. Ofisimi açtım, ruhsat törenimin hemen ardından avukatlık yaşamımın ilk gününde 91 yılında parti üyesi oldum. Türkiye’nin en genç belediye meclis üyesiydim. 7 Haziran 2015’te vekil oldum. 1 Kasım 2015 seçiminde 714 oy ile kaybettim. 2016’da Parti Meclisi’ne (PM) seçildim. Milletvekili değilken genel başkan yardımcısı oldum. 24 Haziran 2018’de de vekil oldum.

EŞİMLE TANIŞMA ÖYKÜMÜZ;

Bankada çalışan bir arkadaşımın yanına gidip geldikçe  orada çalışan eşim Mehmet Beyi tanıdım

Avukatlık ofisim  bir banka şubesinin hemen üstündeydi. Yıl 1991, mesleğe yeni başlamışım, hesap açılması gerekiyor, Bankaya işlemlerimi yaptırmaya  arkadaşımın yanına gidip geldikçe  orada çalışan eşim Mehmet Beyi tanıdım  ve tanıştıktan 4-5 yıl sonra 16 Aralık 1995’te evlendik.

 

reklam

YORUM ALANI

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.