Escort Paris
reklam
reklam
hava Çoğunlukla Bulutlu
DOLAR 18,8236 % % 0.04
EURO 20,4643 % % 0.11
GRAM ALTIN 1.166,90 % % 0,17
ÇEYREK A. 1.907,87 % % 0,17
BITCOIN 452.710 % 2.597
reklam
Google News

“ŞEHRİM DENİZLİ”

Son Güncelleme :

01 Ocak 2021 - 12:19

/ 8 views kez okundu.
reklam
“ŞEHRİM DENİZLİ”
reklam

Başbakanlık Tanıtma Fonu tarafından hibe alarak Denizli Büyükşehir Belediyesi’nin eş finansmanıyla birlikte Denizli Valiliği’nin çatısı altında Denizli İl Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından yürütülen Sosyal Sorumluluk Projelerinden biri olan “Şehrim Denizli Projesi” özel gereksinimli öğrencilerimizle birlikte tüm öğrencilerimizin aynı anda faydalanabileceği Denizli’yi tanıtan fantastik 20 hikâye kitabı ve Animasyon Niteliğinde 20 video filmden oluşmaktadır. Ayten Boz’un yazıp Nilgün Gökçe’nin resimlediği ve 350 kişilik gönüllü bir kadro ile hazırlanan hikâye serisinin adı “Bilge Horoz Serisi”dir.

 

Şehrim Denizli Projesi Türkiye’de bir ilk;

  • Türkiye’nin ilk, işaret dili hikâye serisi,
  • Türkiye’de, ilkokul çağındaki özel gereksinimli öğrencilerimizle birlikte tüm öğrencilerimizin aynı anda kullanabileceği ilk materyal serisi,
  • Türkiye’nin ilk, radyo tiyatrosu niteliğinde sesli kitap hikâye serisi,
  • Türkiye’de, kültürel tanıtımla özel eğitim materyalini birleştiren ilk video film serisi,
  • Yabancı dilde il tanıtımının kapsamlı bir biçimde yapıldığı ilk hikâye serisi,
  • Denizlimizin tarihi, sosyal, kültürel ve turistik değerlerini öğretirken çocuklarımızın okuma alışkanlıklarını arttıracak ve okuma zevkini geliştirecek, aynı zamanda yabancı dil gelişimine katkı sağlayacak fantastik hikâye serisi,
  • Kadrosunda; 2 danışman akademisyen, işaret dili tercümanı, aranjör, çizer, tasarımcı, çocuk rehberlik uzmanı, yapımcı, birçok gönüllü öğretmen ve öğrencinin yer almış olduğu projedir.

Yaşadığımız bu zorlu pandemi sürecinde sahip olduğumuz köklü tarihi ve görkemli kültürel mirası çocuklarımızın her ortamda keyifle okuyacağı, dinleyeceği, izleyip ve öğrenebileceği, çalışmaları 2016 yılından bu yana süren bu hikâye serisine tüm sosyal medya hesaplarımızdan, EBA, Denizli İl Milli Eğitim Müdürlüğü ve Denizli Büyükşehir Belediyesi web sitelerinden YouTube adresinden kolaylıkla ulaşabilirsiniz.

Sosyal medyada herkes “Şehrim Denizli”yi onaylayan paylaşımlarda bulunurken bundan sonraki süreçte Denizli dışındaki illerde de kitabın ilgi görmesi ve projenin tüm ülkede yaygınlaştırılması bekleniyor. Biz de projenin tüm Türkiye’de uygulanması yaygınlaştırılması adına konuyla ilgili tüm yetkililerin yayın ve basın kuruluşlarının bu konuda desteklerini beklemekteyiz.

reklam