reklam
reklam
hava 26° Orta
DOLAR 27,1479 % % 0.08
EURO 29,0073 % % 0.11
GRAM ALTIN 1.680,29 % % 0,34
ÇEYREK A. 2.747,28 % % 0,34
BITCOIN 726.838 % -0.143
reklam
Google News

1 Haziran Kararları İçin Kabine Toplanacak

Son Güncelleme :

31 Mayıs 2021 - 13:04

/ 29 views kez okundu.
reklam
1 Haziran Kararları İçin Kabine Toplanacak
reklam

Cumhurbaşkanlığı Kabinesi Bugün Başkan Erdoğan Öncülüğünde Toplanacak

Cumhurbaşkanlığı kabinesi bugün toplanacak. Yapılacak toplantıda 1 Haziran tarihinden sonra kademeli normalleşme planları masaya yatırılacak.

Sonuçlarını merakla beklediğimiz Cumhurbaşkanlığı Kabinesi bugün toplanıyor. Vatandaşlar uzun bir sürenin ardından evlerde kalmanın sıkıntısını yaşarken rahatça dışarı çıkabilmenin hayalini kuranlar kabineden çıkacak kararı bekliyor. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan önderliğinde meydana gelecek kabine toplantı saat 15.00’de olacak.

1 HAZİRAN SONRASI VE GÜNDEME KONULARI KONUŞULACAK

Gerçekleşecek toplantıda 1 Haziran tarihinden sonra kısıtlamaların ne şekilde değişeceği, hafta sonu yasaklarına dair uygulamaya geçilmesi düşünülen planlar, kademeli normalleşme ve gündeme dair mühim meseleler ele alınacağı düşünülüyor.

TOPLANTIDA FAHRETTİN KOCA SUNUM YAPACAK

Gerçekleşecek kabine toplantısında Sağlık Bakanı Fahrettin Koca tarafından sunum yapılacağı düşünülüyor. Koronavirüs salgınıyla mücadelenin nasıl ilerlediği, alınan önlemlerin süreci nasıl etkilediği ve tedbirlere ne kadar devam etmemiz gerektiğine dair konular ele alınacak. Diğer yandan yapılacak aşı programında öncelikli olan aşı grupların gidişatı, yeni yaş gruplarına dair aşı uygulaması ve yerli aşı çalışmalarında ne şekilde yol aldığımız ile ithal aşıdaki sürecin nasıl gittiği, toplantıda konuşulacak diğer önemli konu olacak.

ÖĞRENCİLER İÇİN TELAFİ EĞİTİM KONUSU GÜNDEMDE OLACAK

Milli Eğitim Bakanlığı’ndan yapılan açıklamada uzaktan eğitim alan öğrencilere bu sene ek olarak telafi eğitimlerin verileceği duyurulmuştu. Buna bağlı olarak okulların kapanacağı tarih olan 2 Temmuz’un ardından başlayacak olan yaz dönemi boyunca öğrencilerin koronavirüs sürecinde aldıkları uzaktan eğitim derslerindeki yetersizliklerin telafisi yapılmış olacak. Cumhurbaşkanlığı Kabine toplantısında ise yapılması düşünülen telafi eğitimine dair çalışmalarının ne şekilde ilerleyeceğinin de konuşulması planlanıyor.

CUMHURBAŞKANI ERDOĞAN KADEMELİ NORMALLEŞME PLANINI DUYURACAK

Gerçekleşecek olan kabine toplantısından sonra Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan toplantıda konuşulan konuları, kademeli normalleşme planının 1 Haziran tarihinden sonra nasıl uygulamaya geçileceğini duyurması düşünülüyor.

NATO ZİRVESİ DE KONUŞULACAK

Diğer yandan Başkan Erdoğan öncülüğünde yapılacak kabine toplantısında NATO Genel Sekreteri Jens Stoltenberg’in 13-14 Haziran tarihlerinde Belçika’nın başkenti Brüksel’de yapılması düşünülen NATO zirvesi konuşulacağı tahminler içinde bulunuyor.

reklam